Blog

Fotowoltaika dla firm i zakładów przemysłowych

Fotowoltaika dla firm i zakładów przemysłowych

Dodane przez: admin 11 kwietnia, 2022

Firmy oraz zakłady przemysłowe na całym świecie coraz częściej pytają o to, w jaki sposób korzystanie z czystego, odnawialnego źródła energii, takiego jak energia słoneczna, może pomóc obniżyć koszty ich działalności i stać się bardziej niezależnym energetycznie. Nie inaczej jest w naszym kraju. Systemy fotowoltaiczne dla firm są coraz popularniejsze. Na instalację OZE decydują się przedsiębiorstwa o różnej wielkości i z różnych sektorów.

Kiedy fotowoltaika dla przedsiębiorców jest szczególnie opłacalna?

Jednym z sektorów, który może znacznie skorzystać na inwestycji w fotowoltaikę, jest np. produkcja. Firmy z tej branży w realizowanych procesach zużywają znaczne ilości energii elektrycznej. Prąd stanowi często główny koszt działalności dla danej organizacji. Dzięki OZE można w łatwy sposób zoptymalizować koszty prowadzenia firmy. Jednak niższe rachunki to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania.

Ważną kwestią jest również ograniczenie wpływu działalności na kondycję naszej planety – energia słoneczna nie wytwarza zanieczyszczeń. Istotne będzie także uniezależnienie swojego przedsiębiorstwa od zewnętrznego dostawcy energii elektrycznej. W przypadku problemów z przesyłem energii, produkcja nie zostanie zatrzymana. Systemy fotowoltaiczne cechują niskie koszty utrzymania oraz wysoka niezawodność. Należy podkreślić, że montaż paneli słonecznych na dachach firmowych budynków może również zwiększyć wartość danej nieruchomości.

Dlaczego fotowoltaika dla firm produkcyjnych to dobry wybór?

Inwestycja w systemy solarne dla firmy produkcyjnych jest opłacalna z kilku powodów. Przede wszystkim – firmy te zazwyczaj działają w dość dużych zakładach z dachami o dużej powierzchni. Te rozległe, płaskie przestrzenie są idealne do ustawienia sporej liczby paneli słonecznych. Instalacje mogą pochłaniać więcej światła słonecznego, a tym samym generować więcej energii elektrycznej.

Ponadto zakłady produkcyjne są zwykle zlokalizowane w parkach przemysłowych i innych obszarach z dala od skupisk wieżowców w centrach miast czy innych wysokich zabudowań. Dzięki temu panele fotowoltaiczne nie będą w żaden sposób zacienione. Przedsiębiorcy mogą korzystać z maksymalnie długich okresów, w których światło słoneczne pada na instalację i generować dużą ilość prądu, co przyspiesza zwrot z inwestycji.