Podwykonawstwo farm fotowoltaicznych

Fotowoltaika to coraz popularniejsza forma pozyskiwania energii w sposób przyjazny środowisku. Jako odnawialne źródło energii stanowi przyszłość nie tylko naszego kraju, ale i całego świata.

 

Farmy fotowoltaiczne to doskonały sposób na wykorzystanie nieużytków lub wolnej przestrzeni takiej, jak dachy, by uzyskać dodatkowe źródło energii, a co za tym idzie, zysków. Montaż farm fotowoltaicznych wymaga dobrej znajomości tematu, profesjonalnego sprzętu oraz fachowców mających doświadczenie w ich wykonywaniu.

 

Jest to też inwestycja wieloetapowa, która niejednokrotnie trwa kilka, a nawet kilkanaście miesięcy i związana jest z uzyskaniem szeregu pozwoleń. Chcąc więc zainwestować w farmę fotowoltaiczną, warto wybrać godnego zaufania podwykonawcę, który przejdzie z nami ten proces.

Helios Strategia - sprawdzony doradca w budowie i montażu farm fotowoltaicznych

projektowanie farmy fotowoltaicznej

Helios Strategia to firma inżynieryjna będąca zgrupowaniem firm partnerskich, w skład którego wchodzi Helios Strategia Polska, Helios Strategia MMT Machines & Mechanisms Trading w Austrii oraz Helios Strategia LLC na Ukrainie.

Naszym celem jest inspirowanie polskich przedsiębiorców i zaprezentowanie, w jaki sposób mogą produkować i wykorzystywać czystą energię. Jesteśmy Generalnym Wykonawcą przemysłowych farm fotowoltaicznych i specjalizujemy się w wykonywaniu i realizowaniu profesjonalnych projektów na dużą skalę.

Z przyjemnością podejmiemy się zadania podwykonawstwa farmy fotowoltaicznej. Współpracujemy z przeszło 120 specjalistami, w tym ekspertami, inżynierami budowlanymi i wykonawcami, dlatego możemy mieć pieczę nad każdym etapem projektu.

11 lat doświadczenia w tej branży nauczyło nas kompleksowego i indywidualnego podejścia do każdego przedsiębiorstwa. Rozumiemy, że każda firma ma inne potrzeby i oczekiwania. Dlatego wykonując projekt farmy fotowoltaicznej staramy się dostosować go do Waszych oczekiwań – nigdy odwrotnie.

Szczegółowy wywiad pozwala na odpowiednie dobranie technologii i gwarantuje satysfakcję ze współpracy po obu stronach. Podczas realizacji projektu korzystamy z własnego sprzętu budowlanego o najwyższej jakości.

Podejmujemy się wykonania instalacji fotowoltaicznej nawet w ekstremalnych warunkach, na przykład na składowisku odpadów czy wiecznej zmarzlinie. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!

panele solarne

Zalety wyboru odpowiedniego podwykonawcy

Jeżeli stoisz przed decyzją zainwestowania w farmę fotowoltaiczną i rozważasz zlecenie jej wykonania podwykonawcy, powinieneś wiedzieć, do kogo warto się w tej kwestii zwrócić.

Odpowiedni podwykonawca to taki, który płynnie porusza się w procesie inwestycyjnym zmierzającym do budowy farmy fotowoltaicznej. Ma doświadczenie w branży, wiedzę techniczną oraz znajomość procedur obowiązujących inwestorów.

Taka pomoc jest nieoceniona, gdyż, jak już wspomnieliśmy, montaż farmy fotowoltaicznej to proces, który składa się z wielu etapów. Podwykonawca farm fotowoltaicznych oferuje wsparcie na różnych etapach takiej inwestycji lub może się podjąć wykonania całego projektu od samego początku.

Doradzi przy wyborze działki, pomoże opracować biznesplan, a także weźmie aktywny udział w realizowaniu kolejnych etapów administracyjnych oraz uruchomieniu inwestycji i produkcji czystej energii. Dzięki fachowej wiedzy podwykonawcy unikniesz błędów typowych dla nowicjuszy w branży OZE.

Wybór dobrego podwykonawcy jest zatem niezwykle istotny, jeśli nie kluczowy. Od jego wiedzy i zaangażowania będą zależały postępy prac, w tym prawidłowego wypełnienie wniosków i złożenie ich w terminie do odpowiednich urzędów. Brak błędów na tym etapie znacząco wpływa na czas realizacji całego przedsięwzięcia. A jak wiadomo – czas to pieniądz!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Obserwując zmiany klimatyczne i rosnące potrzeby na odnawialne źródła energii, budowa farm fotowoltaicznych może już za kilka lat stać się nie tylko dobrą alternatywą, ale wręcz koniecznością.

Projektowanie farmy fotowoltaicznej to proces, który warto zlecić doświadczonemu podwykonawcy. W Helios Strategia gwarantujemy kompleksową pomoc na każdym etapie realizacji inwestycji.

Do głównych etapów planowania farmy fotowoltaicznej, w których z przyjemnością Ci pomożemy, należą:

Analiza terenu i lokalizacji

Wybór odpowiedniej technologii

Projekt koncepcyjny farmy fotowoltaicznej

Przygotowanie dokumentacji technicznej

Pozyskiwanie wymaganych pozwoleń

Oprócz tego do oferowanych przez nas usług można zaliczyć:

Szczegółowa charakterystyka inwestycji

Ocena potencjału energetycznego posiadanego terenu pod inwestycję

Specyfikacje techniczne urządzeń

Dokładny kosztorys całego przedsięwzięcia

Wizualizacja graficzna planowanej farmy fotowoltaicznej na działce

W naszych projektach stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie potencjału dostępnej powierzchni. Cena projektu farmy fotowoltaicznej zależy od wielkości i zakresu inwestycji i zawsze jest ustalana indywidualnie.

 

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów współpracy. Odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy każdą wątpliwość!