Farmy fotowoltaiczne Poznań

Fotowoltaika to popularna forma pozyskiwania odnawialnych źródeł energii, a farmy fotowoltaiczne stanowią opłacalną inwestycję. Jest to długoterminowe przedsięwzięcie, które gwarantuje dochody na wiele lat, a dodatkowo stanowi realny sposób na ograniczenie emisji szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery i przyczynia się do rozwoju zrównoważonej energetyki przyjaznej dla środowiska.

Oferta farmy fotowoltaicznej w Poznaniu

Chcąc zainwestować w fotowoltaikę, warto znaleźć firmę, która podejmie się profesjonalnego zaprojektowania i budowy farmy solarnej i gwarantuje fachowe podejście do tematu. Jeżeli poszukujesz takiej firmy na terenie Poznania, sprawdź ofertę Helios Strategia Polska.

 

Jesteśmy Generalnym Wykonawcą przemysłowych farm fotowoltaicznych. Dowiedz się, jakie usługi świadczymy oraz jak krok po kroku przebiega budowa farmy solarnej.

Projektowanie

Projekt to ważny element inwestycji, a jego przygotowanie wymaga doświadczenia, staranności i ekspertyz. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla inwestorów zainteresowanych założeniem farmy fotowoltaicznej. Projekt obejmuje analizę terenu, uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń oraz optymalizację kosztów i zminimalizowanie wpływu na środowisko.

Dowiedz się więcej

Budowa

Gdy projekt jest gotowy, przechodzimy do budowy farmy fotowoltaicznej. Zwykle trwa ona około 5 tygodni, a po zakończeniu montażu i uzyskaniu koncesji można uruchomić elektrownię słoneczną.

Szacunkowy koszt budowy farmy słonecznej o mocy 1 MW może wynieść jakieś 3 miliony złotych. Niemniej zyski po uruchomieniu inwestycji są znacznie wyższe, a cała inwestycja zwróci się już po 7 latach.

Dowiedz się więcej

Podwykonawstwo

Nasza firma współpracuje z przeszło 120 specjalistami, ekspertami, inżynierami budowlanymi i wykonawcami. Dlatego możemy podjąć się podwykonawstwa farmy fotowoltaicznej i mieć pod kontrolą każdy etap projektu i jego realizacji.

Elastyczne podejście i wieloletnie doświadczenie sprawia, że podejmiemy się wykonania instalacji fotowoltaicznej w najbardziej nietypowych i trudnych warunkach, na przykład na składowisku odpadów czy wiecznej zmarzlinie.

Dowiedz się więcej

Etapy budowy farmy fotowoltaicznej krok po kroku

Budowa farmy solarnej to zadanie wieloetapowe, a każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kroki przy budowie farmy fotowoltaicznej.

Zakup materiałów

Budowa farmy fotowoltaicznej wymaga zakupu wielu urządzeń i akcesoriów. Są to między innymi panele fotowoltaiczne, inwertery, systemy montażowe, okablowanie, trafostacje oraz zabezpieczenia i systemy monitoringu. Niezbędne są niekiedy fundamenty czy specjalne podkłady pod podłoże instalacji. Projekt powinien to wszystko uwzględniać.

Prace przygotowawcze

Po zakupie wszystkich niezbędnych materiałów nadchodzi pora na przygotowanie miejsca pod instalację. Prace przygotowawcze obejmują usunięcie humusu i wyrównanie terenu, aby móc położyć stabilne fundamenty i zapewnić bezpieczne warunki pracy.

Trzeba też odgrodzić teren oraz zainstalować monitoring w celu ochrony przed kradzieżami czy dostępem dla osób nieupoważnionych. Istotne jest też doprowadzenie do miejsca instalacji źródła prądu oraz zapewnienie oświetlenia i punktu sanitarnego dla wykonawców.

Dostawa materiałów

Tuż przed rozpoczęciem budowy należy dostarczyć na jej miejsce wszystkie zamówione materiały i składować je w bezpiecznym miejscu, tak, by nie uległy zniszczeniu lub nie zostały skradzione.

Montaż elementów instalacji

Montaż rozpoczyna się od instalacji stelaży lub fundamentów, w zależności od tego, jaką wybrano metodę. Kolejny krok to zamocowanie paneli na konstrukcji i ułożenie przewodów do połączenia modułów z inwerterami.

Istotna jest też instalacja uziemienia, by zapewnić bezpieczeństwo funkcjonowania farmy. Na tym etapie montujemy też inne zabezpieczenia, które nie zostały zainstalowane wcześniej, na przykład systemy alarmowe i kamery monitoringu.

Podłączenia i pomiary

Po ukończeniu montażu całej instalacji wszystkie jej elementy powinny być podłączone. W celu sprawdzenia prawidłowego działania inżynierowie dokonują ostatecznej kontroli, niezbędnych pomiarów i odbioru instalacji przed uruchomieniem. Po zakończonym montażu i uzyskaniu koncesji można przystąpić do uruchomienia farmy fotowoltaicznej.